Jak jsme objevovaly neznámý ostrov

Konečně mám pro vás inspirativní článek s cestovatelskými tipy z Azor. Jednoho dne sedíme takhle s kamarádkou v kavárně Atrium v centru Prahy a já dostávám své oblíbené espresso a začínám si stěžovat: „Chtěla bych někam zmizet, ale nemám s kým…“ Ona: „Teď jsem viděla dokument o Azorech a hrozně bych se tam chtěla podívat, ale nemám s kým…“ Já: „Kde jsou Azory?“

O měsíc později sedíme v letadle od společnosti TAP PORTUGAL a letíme přes Lisabon do Ponta Delgady, která je hlavním městem portugalského ostrova Sao Miguel. Uprostřed Atlantského oceánu objevujeme sytě zelenou přírodu se stádem krav snad na každém rohu. První reakce taxikáře na letišti: „Vítejte v ráji!“

TAXI

Cesta z letiště do hotelu v centru města Ponta Delgada stála 10€ a trvala přiblizně 15 minut.

TRAVEL

Pro cestování po ostrově je možné si zvolit několik způsobů- půjčit auto, motorku, kolo nebo pochopit, jak jezdí hromadná autobusová doprava. Nad poslední možností jsme ani moc nepřemýšlely, na motorce neumíme a autem se po třech dnech na ostrově velkém jako Ibiza docela nudíte… zvítězilo kolo! Bohužel bez předchozího tréninku jsme na záda hodily 10kg těžké batohy a vyrazily na 200km námi naplánovaný okruh kolem ostrova. Na vše jsme měly 5 dní a na každém místě, kam jsme chtěly dojet, jsme předem rezervovaly ubytování přes booking.com.

Sete Cidades

Takhle to mělo na vrcholu vypadat:

Ale už po cestě jsme pochopily, že realita bude jiná:

HEH 😀

Naštěstí jsme si poslední den půjčily ještě auto a jely se na vyhlídku podívat znova, takže všechny fotky, které jsme chtěly, MÁME!

Caldeira Velha

V přírodní rezervaci vyvěrá vařící pramen, který ohřívá tyhle úžasné bazénky. Vstupné je 2 Eura a když si chvilku počkáte, můžete se vyfotit pod vodopádem i bez ostatních turistů, kteří do bazénu vlezli.

Tea plantation Cha Gorreana

Na plantáži jsme ochutnaly místní zelený a černý čaj, který podávali úplně zadarmo. Nakoupily jsme dárky domů, ochutnaly čajovou zmrzlinu a ještě jsme se stihly omylem zabouchnout na záchodě. Potom, co se člověk zamkne na jeden západ, musí odemknout zpět 6 západů. No vtipný, vy už to teď víte.

Furnas

Můj nejoblíbenější sjezd na kole, na který nikdy nezapomenu. 6 km dlouhý a poměrně prudký kopec dolu do termálního města Furnas.

Villa Franco do Compo

A to jsme my, vyřízené, spálené, ale naprosto spokojené poslední den těsně před odletem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *