Throwback Thursday: La Rochelle

Blíží se konec roku a já musím říct, že jsem měla docela štěští na cestování. Silvestr jsme loni slavili v Itálii a asi se u mě potrvdilo heslo- Jak na Nový rok, tak po celý rok. Díky natáčení nového německého seriálu jsem přežila (co si budeme nalhávat) depresivní pražský podzim v prosluněném městě ve Francii.

Několik týdnů jsem si vyzkoušela, jaké to je doopravdy žít u moře. Takže jaké to bylo?

Ráno jsem začala procházkou na trh s čerstvýma rybama a mořskýma plodama. Nakoupila jsem si většinou na oběd 15 krevet a steak z tuňáka na večeři. Cestou zpátky jsem si sedla na kafe vedle přístavu. Pak jsem se šla převlkéknout do sportovního a doběhla jsem na místní městskou pláž. Tam jsem se protáhla a chvilku jen poslouchala uklidňující moře. Po obědě jsem vyrazila na výlet do parku, na nákupy a nebo na plavbu lodí. V La Rochelle prodávali v každém baru několik druhů belgických piv a tak nikdy nechyběla večerní pouť uličkami.

Co se člověk takhle naučí?

  • žít naplno- protože jakmile víte, že tuhle příležitost máte jen na omezenou dobu, snažíte se toho poznat co nejvíce
  • letní letoviska mají své kouzlo i po tom, co skončí sezóna- věřím, že La Rochelle narvané turistama ve 30ti stupňovém vedru by mě asi tolik nenadchlo jako podzimní klidný přístav
  • Francie má styl- od prvotřídního vína nebo koňaku až po zapadlé butiky s módou vidíte, jak se na kráse a kvalitě nešetří

Závěrem vám můžu tohle místo jen a jen doporučit. A sobě bych chtěla vzkázat, že užívání života naplno si musí člověk zakódovat i během každého normálního dne v Praze i přesto, že nemáme moře. Krásné svátky a hlavně klid!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *